Modlitba Papeže Františka proběhla kvůli obavám z koronaviru online

Svou tradiční mši na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu nevynechal Papež František ani tentokrát. Proběhla však trochu netradičně; modlitba Anděl Páně, již hlava církve v neděli přednesla ze své knihovny, byla pro věřící promítána na čtyřech obrazovkách, informovala agentura Reuters.
papež František
papež František
Facebook/Anna Dumont

reklama

Možnost sledovat nedělní modlitbu Papeže Františka měli lidé z pohodlí svých domovů on-line či v televizi a tradičně také na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, avšak prostřednictvím obrazovek. Vatikán totiž před několika dny oznámil, že papež je nucen zrušit většinu svých vystoupení z důvodu nemoci. Testy na koronavirus však u něj vyšly negativně.

„Je to trochu divné, že modlitba s papežem dnes probíhá z uzavřeného prostoru v knihovně, ale vidím vás a jsem blízko vás,“ vzkázal věřícím.

Papež František

VIDEO: Papež má mírné zdravotní potíže, vynechal mši

Věřící si na náměstí během modlitby podle informací agentury Reuters od sebe udržovali dostatečnou vzdálenost právě proto, aby předešli možné nákaze koronavirem. „Modlím se za lidi, kteří trpí kvůli současné epidemii koronaviru, a také ke všem, kteří se o ně starají,“ řekl papež František v neděli. Během svého projevu rovněž vyzval k ukončení konfliktu v severozápadní Sýrii a vzkázal lidem, aby vůči této humanitární krizi nebyli slepí.

Itálie je momentálně třetí zemí světa, kde je koronavirus nejvíce rozšířen. Podle měřítka společnosti Worldometer je zde více než 4000 nakažených lidí, doposud jich nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehlo téměř 400.

reklama

reklama