Módní přehlídka, nebo rej duchů? Půvabné modelky nahradily drony

Pokud by se někdy vyhlašovala nejbizarnější módní přehlídka všech dob, dost možná by zvítězila ta, která v květnu odehrála v Saúdské Arábii. Místo půvabných modelek tam totiž nejnovější modely oblečení představovaly drony. Nahrávky, které se objevily na sociálních sítích, tak očekávaně vzbudily především údiv a posměch.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Návštěvníci, kteří zavítali na módní přehlídku do Rijádu si museli připadat jak na party duchů. Vzduchem se totiž vznášely nejnovější modely pro saúdskoarabské ženy na ramínku připevněnému k dronu. Bizarní show ještě umocňoval zvuk strojů v uzavřeném prostoru.

 

 

Pod nahrávkou z přehlídky, která se objevila na Twitteru a kterou zhlédlo už přes 2,5 milionu lidí, se okamžitě začaly objevovat posměšné komentáře. Z toho si ale Saúdové nic nedělají. Jeden z organizátorů podle serveru The New Arab například vyzdvihl to, že se přehlídky mohli zúčastnit i muži. Akce, kde oblečení předvádí ženy, jsou totiž ve většině případů přístupné pouze ženskému publiku.

Možná se Saúdi čerpali inspiraci z  přehlídky slavné módní značky Dolce & Gabbana. Její organizátoři totiž v únoru v Miláně také využili pomoci dronů. Ty ale nesly kabelky, což rozhodně vypadalo mnohem stylověji než rozevláté šaty na ramínku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!