Motoristy v Thajsku vyděsil slon. Nakonec si vystačil s balíkem sena

Slon si chtěl jen hrát
Slon si chtěl jen hrát
Youtube/ The King

reklama

Thajsko tento týden pobavil slon-nezbeda. Několikatunový chobotnatec totiž nakráčel do silnice, zastavil dopravu a zkušeně zacílil na nákladní auto převážející balíky sena. Zajímavou situaci natočili ostatní účastníci silničního provozu a video se tak na sociálních sítích rychle rozšířilo.

Úsměvný incident se odehrál v národním parku Khao Yai v provincii Nakhon Ratchasima v centrálním Thajsku.

Řidič náklaďáku, který vezl přívěs plný sena, zpozoroval, že se něco děje, a tak zastavil uprostřed silnice. Najednou si všiml, že vedle jeho nákladu stojí obrovské stvoření. Slon využil vítané příležitosti, na nic nečekal a nenuceně si přivlastnil jeden balík sena. Nejdříve do něj kopal, házel si ho na hřbet a pak i něco málo spořádal ke svačině.Když řidič zjistil, že si slon pouze hraje a nikam dál pokračovat nehodlá, duchapřítomně vyrazil a za ním i několik dalších aut.

Šéf parku pak sdělil, že dal zaměstnanci za úkol jet koupit seno, aby mohli označit cestu pro maraton, který se měl v provincii konat. „Je vtipné, že slon si vybral ke svým hrátkám zrovna tuto dobu a náš náklaďák,“  řekl ředitel parku Kanchit Srinoppawan.

Sloni indičtí, jako je tento, se mohou po parku volně pohybovat. Ne všechna setkání s šoféry ale mají takto klidný průběh. Například před dvěma lety slon v parku rozdrtil kapotu auta, na které si sedl. Řidič měl velké štěstí, že se nestal obětí rozverné nálady chobotnatce.

Autor: Barbara Vávrová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!