Musel zemřít? Letuška nařídila ženě, aby svého psa dala do zavazadlového prostoru nad hlavou. Let nepřežil

Letecký dopravce United Airlines se dostal do úzkých, když členka personálu přinutila cestující letadla, aby svého francouzského buldočka zavřela během letu do zavazadlového prostoru nad hlavou. Pes let z Houstonu do New Yorku v přehřátém prostoru nepřežil. Letecká společnost už prohlásila, že za smrt domácího mazlíčka přebírá plnou zodpovědnost.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Majitelka černého francouzského buldočka cestovala společně s dětmi z Houstonu do New Yorku. Svého domácího mazlíčka chtěla mít po dobu letu pod svým sedadlem. Jenže to se nelíbilo jedné z letušek, která trvala na tom, že pes musí být uložen v zavazadlovém prostoru nad hlavami cestujících. Buldoček však cestu v přehřátem zavazadlovém prostoru s minimem vzduchu nepřežil. 

„Byla to tragická nehoda, která se nikdy neměla stát,“ uvedla v oficiálním prohlášení letecká společnost United Airlines. „Přebíráme plnou zodpovědnost za tuto tragédii a vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast celé rodině," dodal dopravce. Podle britského deníku The Guardian už United Airlines celý incident prošetřuje a rodině společnost také vrátila náklady na lístky, včetně poplatku za přepravku na zvíře v kabině ve výši 125 dolarů (v přepočtu kolem 2500 korun).

ilustrační foto- šampaňské

Žena na palubě letadla to přepískla se šampaňským: Pilot kvůli ní musel nouzově přistát

Není to poprvé, co tato americká letecká společnost řeší problém se zacházením se zvířaty na palubě letadla. Například loni zemřel během letu z Londýna do Chicaga obrovský králík jménem Simon, jenž byl potomkem největšího králíka na světě. I v tomto případě majitel domácího mazlíčka společnost United Airlines zažaloval.

Problémy však u této letecké společnosti nemají jen zvířata. V minulém roce byl jeden z pasažérů násilně vynesen z letadla. I tato kauza byla hojně propírána v médiích. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!