Musk představil první část Loopu. Auta by v něm měla jezdit až 250kilometrovou rychlostí

Elon Musk přestavil první část plánované vysokorychlostní podzemní sítě, o níž doufá, že překoná „duši ničící dopravu“ v Los Angeles. V takzvaném Loopu by se měla autonomní vozidla pohybovat rychlostí přes 240 kilometrů za hodinu.
Nový vysokorychlostní tunel
Nový vysokorychlostní tunel
@elonmusk

reklama

Testovací tunel vyhloubený Muskovou dceřinnou společností Boring company se nachází mezi parkovištěm v blízkosti sídla SpaceX ve městě Hawthorne na jihovýchodě Los Angeles a uzavřenou obchodní čtvrtí vzdálenou asi tři kilometry.

Rychlost přes 240 kilometrů v hodině

V takzvaném Loopu, částečně financovaném prodejem 20 tisíc plamenometů v průběhu letošního roku, budou jezdit upravená samořiditelná vozidla vybavená speciálními zasouvacími vodícími koly.

Toyota

Toyota a Uber spolupracují na autonomním řízení

Elon Musk uvedl, že jednou by v tunelu mohla auta bezpečně jezdit rychlostí přes 240 kilometrů za hodinu ve vteřinových intervalech.

„V takové rychlosti to bude připadat jako teleportace v rámci města,“ napsal na Twitter před představením tunelu, které proběhlo přesně dva roky poté, co podnikatel uveřejnil Tweet, že provoz v Los Angeles ho přivádí k šílenství.

reklama

reklama