Muslimkám v Dánsku budu platit pokuty za nikáby, slibuje alžírský milionář

Alžírský byznysmen a politický aktivista Rachid Nekkaz o sobě dal opět pořádně vědět. Nechal se totiž slyšet, že zaplatí všechny pokuty za ženy, které budou v Dánsku potrestány za nošení nikábu nebo burky. Podle svých slov tímto krokem hodlá bránit svobodu. Informace přinesla dánská verze serveru The Local.
muslimky, nikáb
muslimky, nikáb
AP

reklama

V Dánsku začal prvního srpna platit nový zákon, který trestá zahalování obličeje na veřejnosti. Výjimkou nejsou ani nikáby či burky, tedy součást oblečení muslimských žen. Jen pár dnů po vstupu tohoto zákona v platnost přišla první pokuta: Žena, která si odmítla sundat nikáb, tedy závoj zakrývající celý obličej kromě očí, dostala pokutu ve výši tisíc dánských korun (téměř 3 500 českých korun).

Finanční sankci ale žena zřejmě platit nebude, ukázal se totiž očekávaný zachránce. „Samozřejmě, že zaplatím ty pokuty,“ vzkázal Nekkaz do Dánska prostřednictvím deníku Berlingske. „V Kodani budu 11. září a zaplatím všechny ty pokuty. Budu to tak dělat každý měsíc, protože i když jsem proti nikábům, vždy budu bránit svobodu po celém světě. Tedy i svobodu nosit nikáb a svobodu nikáb nenosit,“ vysvětloval svoji motivaci.

ilustrační foto

Dánští policisté potrestali první ženu za zahalování obličeje. Upozornila na sebe rvačkou

To, že při opakovaném porušení zákona hrozí provinilcům pokuta až 10 tisíc dánských korun, alžírskému boháči evidentně nevadí. Ostatně, nebude to zdaleka poprvé, kdy Nekkaz zaplatil pokuty za muslimky porušující zákaz zahalování tváře. Tisíce eur už odevzdal úřadům v Belgii, Švýcarsku, Francii, Nizozemsku i Německu. „Nemám žádnou hranici, protože svoboda nezná hranic,“ dodal Alžířan, který dle svých slov zaplatil už 1 538 takových pokut.

Šestačtyřicetiletý Rachid Nekkaz se narodil ve Francii alžírským imigrantům. Vystudoval filozofii na Pařížské univerzitě a poté se vrhl do podnikání. Peníze mu údajně vynesl především obchod s realitami. Do povědomí veřejnosti vstoupil v roce 2007, kdy chtěl kandidovat na post francouzského prezidenta. Neúspěšně. S podobným výsledkem to v roce 2014 zkusil i v Alžírsku, kvůli čemuž se musel vzdát francouzského občanství.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!