Muž, který „profackoval“ muslimskou dívku slaninou, si půjde sednout

Muž zaútočil na muslimskou dívku slaninou
Muž zaútočil na muslimskou dívku slaninou
Youtube/William gates

reklama

Britský soud poslal tento týden na půl roku do vězení Alexe Chiverse, který napadl muslimskou dívku kusem slaniny. Incident se odehrál v Londýně na začátku června. Útok natočil Chiversův kamarád.

Dle informací londýnské policie přistoupil 36letý muž k ženě a její dceři, které na sobě měly oblečení typické pro muslimské ženy. Následně je začal urážet výrazy typu „špíny z Islámského státu“. Nakonec děvče praštil přes obličej otevřeným balíčkem slaniny.

Chivers se na útok vybavil lyžařskou maskou a přilbou, aby mu nebylo vidět do obličeje. Taktéž si zakryl ústa, bradu a krk černým oblečením. Policisté ho ale za pomoci kamerového systému CCVT nakonec vypátrali.

 

Podle agentury AP se napadené dívce nic nestalo, nicméně incident s ní otřásl. Soud uznal Chiverse vinným z útoku z nenávisti a odsoudil ho k 26 týdnům odnětí svobody. Kromě toho musí muž vyplatit oběti 117 liber, informuje britský deník Metro.

Londýnská Metropolitní policie varovala, že incidenty tohoto typu jsou podceňované. Ve Spojeném království panuje po sérii teroristických útoků napjatá atmosféra a policisté hodlají důsledně prošetřovat veškeré případy, které se týkají náboženské či rasové nesnášenlivosti.

 

Autorka: Pavlína Švarcová

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!