Muž měl podle obžaloby zavraždit souseda. Za mřížemi stráví 14 let

Čtyřmi bodnými ranami měl podle obžaloby zavraždit svého známého. Přesto ale tvrdil, že šlo o nutnou sebeobranu. Vrchní soud v Olomouci mu ale neuvěřil a 57letý muž má tak strávit ve vězení 14 let.
ilustrační foto
ilustrační foto

reklama

Psal se začátek června 2017, když spolu doma v Rýmařově na Bruntálsku dva sousedé popíjeli pivo a vodku. Po večírku zůstal na místě mrtvý muž se čtyřmi bodnými ranami. Třemi v hrudníku a jednou v zádech. Nůž podle znalců probodnul poškozenému srdce. Obžalovaný před soudem incident popsal tak, že hádka začala kvůli sexuálním návrhům ze strany mrtvého muže. Když nepochodil, měl prý jako první zaútočit svým nožem. Druhý nůž měl vytáhnout obžalovaný. U soudu řekl, že se po sousedovi pouze ohnal.

„Jen se bránil tím, že tvrdil, že se jedná o nutnou obranu,“ řekl obhájce obžalovaného Michal Mrůzek. Tomu ale soud neuvěřil. „Ze znaleckého posudku jednoznačně vyplynul velmi razantní útok obžalovaného na tělo poškozeného s tím, že poškozený neměl prakticky vůbec možnost se bránit,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Obžalovaný má za sebou už 20 odsouzení

Obžalovaný muž nedokázal odpovědět, proč měl jeho známý na těle čtyři bodné rány. Podle vyšetřovatelů mu po útoku nijak nepomohl a z bytu v klidu odešel. Podle soudu se ani nepodařilo prokázat, že by v případu vraždy figurovaly dva nože, jak popisoval obžalovaný. Ten si nakonec vyslechl definitivní verdikt. Ve vězení musí strávit 14 let.

Obžalovanému příliš nepomohlo ani to, že už byl v minulosti dvacetkrát odsouzený převážně za majetkovou trestnou činnost, ale i za napadení.

reklama

reklama