Muž na nádraží v Marseille bodal do lidí. Příslušník armády ho zastřelil

Útočník vyzbrojený nožem dnes odpoledne napadal cestující na rušném nádraží Saint-Charles v jihofrancouzském městě Marseille. Podle francouzského ministerstva vnitra zabil dvě ženy. Přítrž pachatelovu řádění učinil voják, který ho zastřelil.
Útočník v Marseille bodal do lidí na nádraží
Útočník v Marseille bodal do lidí na nádraží

reklama

Francouzská média uvádějí, že útočník jedné ženě podřízl krk, druhou pak ubodal. Deník Le Monde pak s odvoláním na policejní zdroje píše, že pachatel během útoku křičel „Alláhu akbar“. Svědci útočníka popsali jako zhruba 20letého Severoafričana, informuje televizní stanice BFM.

Podobně situaci pro agenturu Reuters popsala také očitá svědkyně. Ta prý viděla, jak muž vytáhl z rukávu nůž, bodl mladou dívku a pak druhou ženu. Přitom měl křičet něco, co mohlo být „Alláhu akbar“.To, že se s velkou pravděpodobností jednalo o teroristický útok, dokazuje i to, že vyšetřováním bylo podle agentury AFP pověřeno protiteroristické oddělení pařížského státního zastupitelství.

Do Marseille míří také francouzský ministr vnitra Gérard Collomb, informoval o tom na svém twitterovém účtu.

Ve Francii po řadě útoků islamistických radikálu v posledních dvou letech platí výjimečný stav. Při útocích teroristů v zemi za poslední dva roky přišlo o život více než 200 osob.

 

Autor: Alexandr Božilov, ČTK

reklama

reklama