Muž podstoupil operaci srdce pod cizí identitou. Policie po něm pátrá

Policie pátrá po muži, který dlouhodobě žije pod cizí identitou. Dokonce okradl i vlastní přítelkyni. Na jeho podvody přišla zdravotní pojišťovna. S kradenou průkazkou si totiž do srdce nechal voperovat kardiostimulátor
10. 5. 2018 KRIMI: MUŽ PODSTOUPIL OPERACI SRDCE POD CIZÍ IDENTITOU
10. 5. 2018 KRIMI: MUŽ PODSTOUPIL OPERACI SRDCE POD CIZÍ IDENTITOU

reklama

Muže, po kterém pátrají pražští detektivové, možná ho znáte pod jménem Daniel Aubrecht. Právě jeho doklady ukradl a přivlastnil si jeho identitu. „Celý případ započal tím, že tento pachatel se za osobu poškozeného Daniela Aubrechta vydával v řádu několika let. Okradl svoji přítelkyni, se kterou žil na Kolínsku,“ řekl pro zpravodajství FTV Prima jeden z vyšetřovatelů.

Detektivové brzy odhalili ještě závažnější podvod. S cizím průkazem pojištěnce si podvodník nechal operovat srdce. „Při této velmi komplikované operaci mu byl voperován kardiostimulátor a svým jednáním poškodil zdravotní pojišťovnu,“ uvedl kriminalista.

Ta škodu vyčíslila na tři čtvrtě milionu. Možná jde o cizince, který u nás nemá zdravotní pojištění. Může jít ale také o osobu v pátrání. S kradenými doklady pod cizí identitou žije už dlouhé roky. Složitý zákrok měli lékaři podle našich informací provést v pražském IKEMu, tedy v jednom z nejspecializovanějších kardiologických center v Česku. Nemocnice ale o pacientovi nechce prozradit jakékoliv informace. Ani to, jestli sem docházel na kontroly, nebo ne.

Podvodníkovi hrozí vážné zdravotní komplikace

Podle policie měl muž podstoupit operaci v roce 2012. Dokonce docházel i na pravidelné kontroly. Od té doby, co pojišťovna přišla na jeho podvod, se ale neukázal. Naposledy byl na kontrole před rokem. „Kontroluje se pravidelně ve frekvenci zhruba jednou ročně a jde o to, že my potřebujeme zachytit okamžik, kdy tomu přístroji začne docházet baterie, vysvětlil primář Kardiologické kliniky, FN Královské Vinohrady Martin Herold.

Muži tak hrozí vážné komplikace. Bez pravidelné kontroly totiž může kardiostimulátor náhle přestat pracovat. Průměrná délka života stimulátoru je podle Herolda zhruba šest, sedm let. Ve svém vlastním zájmu by se měl muž co nejrychleji přihlásit policistům a navštívit lékaře. Nebo to za něj můžete udělat vy. Pokud ho poznáváte, volejte policii nebo naši Krimi linku

reklama

reklama