Muž s cejchem smrti míří na východ. Steven Segal by se rád stal ruským gubernátorem

Ikona bojových umění a hollywoodská hvězda Steven Segal oznámil, že se chce stát gubernátorem Přímořského kraje na ruském Dálném východě. Herec, jehož předci z této oblasti pocházejí, je rovněž zvláštním vyslancem ruského ministerstva zahraničí pro vztahy s USA a nově i s Japonskem. Informoval o tom server Russia Today.
Steven Seagal
Steven Seagal
@sseagalofficial / Twitter

reklama

Seagal přicestoval do Přímořského kraje, aby se zúčastnil tamního filmového festivalu, který se v současné době koná v hlavním městě regionu Vladivostoku.  Na dotaz reportérů, zda by se chtěl stát gubernátorem, odpověděl, že zastupuje zájmy Vladimíra Putina a že by gubernátorské místo převzal s potěšením.

Dále uvedl, že jeho předkové ze strany otce pocházeli z ruského Dálného východu a že se chce více dozvědět o Přímořském regionu a stát se jeho gubernátorem.

Steven Seagal.

Akční hrdina Steven Seagal se stal ruským vyslancem pro rusko-americké vztahy

Zvlášní vyslanec Ruska pro vztahy s Japonskem a USA

Herec pravidelně navštěvuje Rusko od devadesátých let. Seagal novinářům rovněž sdělil, že byl jmenován zvláštním vyslancem ruského ministerstva zahraničí pro vztahy s Japonskem a že plánuje vyvinout maximální úsilí pro posílení diplomatických vztahů mezi Moskvou a Tokiem. Od dubna je rovněž zvláštním vyslancem Ruska pro vztahy mezi Ruskem a USA.

Steven Seagal získal ruské občanství v listopadu 2016 podle zákona, který umožňuje přidělit ruské občanství cizincům jako uznání jejich služeb pro Rusko nebo jako jejich ocenění vůbec.

Volby v Přímořském kraji potkaly komplikace

Seagal byl dotazován v souvislosti se svou politickou aspirací i z toho důvodu, že situace v Přímořském kraji se po nedávných zářijových volbách v tomto kraji zkomplikovala. První kolo skončilo remízou mezi stávajícím gubernátorem, zástupcem parlamentní strany Jednotné Rusko, a mezi opozičním federálním poslancem ze strany LDPR. Druhé kolo voleb skončilo rovněž téměř remízou, ale výsledky byly následně kvůli řadě stížností ze strany samotných kandidátů anulovány. Nový termín, který podle volebního zákona musí být před 16. prosincem, ještě nebyl vypsán.

reklama

reklama