Muž se zapálil před kanceláří ukrajinského prezidenta

Ve středu odpoledne se před Úřadem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského pokusil muž spáchat sebevraždu. Ten se zapálil, čímž chtěl údajně upoutat pozornost na svůj spor s úřady ohledně rozdělení pozemků.
Volodymyr Zelenský
Volodymyr Zelenský
ukrinform

Ve středu v Kyjevě se pod Úřadem prezidenta konají dva protesty: jeden ze strany lékařů a další ze strany obyvatel jedné z komunit. Video na sociálních sítích ukazuje muže, který byl pohlcen plameny a lidé kolem něj hasili oheň improvizovanými prostředky – včetně oblečení a vlajek, které s sebou přinesli na shromáždění.

Popálený ještě dříve novinářům řekl, že se jmenuje Oleksandr Burlakov, nemá s protestem zdravotníků nic společného a že před prezidentskou kanceláří nebyl poprvé. Již dříve se tu snažil vyřešit svůj problém s oblastními úřady, ale nikdo ho nevyslyšel.

Muži byla poskytnuta okamžitá lékařská péče. Zdravotníci ošetřili postižené oblasti – ruce a obličej. Muž dále obdržel léky proti popálení a bolesti, poté byl převezen sanitním vozem do zdravotnického zařízení.

Mluvčí Zelenského podle deníku ujistila, že prezidentská kancelář se seznámí s problémy, na které chtěl Burlakov upozornit.

reklama