Muž v kostýmu klauna chránil matku s dítětem! Útočník mu ale prostřelil hlavu

Odvážný klaun Humberto Rojas Landa (+51), jenž mimo jiné dobrovolně předváděl představení v dětských nemocnicích a byl charitativním pracovníkem, byl zastřelen lupičem během přepadení restaurace v mexickém Pueblu. Podle Daily Mailu policie po útočníkovi stále pátrá.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Podle svědků ozbrojený muž vešel minulý týden do restaurace plné lidí s úmyslem krást. Klaun přezdívaný „Solecito“ (Sluníčko) při snaze před pachatelem ochránit matku s malým dítětem vzal konvici s vodou a útočníka s ní udeřil. Ten se však otočil a klauna jedním výstřelem ze zbraně zasáhl do hlavy.

Podle záznamů z kamer poté pachatel z restaurace utekl, odcizit stihl pouze jeden mobilní telefon. Solecito byl převezen do nemocnice, kde 24 hodin marně bojoval o život. Podle informací poskytnutých tamní policií nebyl pachatel dosud identifikován ani zadržen, vyšetřování stále probíhá.

Rodina a přátelé Solecita požádali veřejnost o finanční podporu na klaunův pohřeb, jelikož nemají dost peněz. To podle informací Daily Mailu nebude problém, stovky občanů Puebla, Městský institut umění a kultury a dokonce i několik členů vládních úřadů, totiž rodině odvážného klauna kondolovaly a jeho odvážného činu si velmi váží.

reklama

reklama