Muž v Německu zranil kamionem 8 lidí. Podle médií mohlo jít o terorismus

Generální prokurátor Alexander Badle, který má vyšetřování incidentu na starosti, dnes ráno uvedl, že na určení motivu je ještě příliš brzy. Stanice ZDF ale prý získala informace, podle kterých se mohlo jednat o teroristický čin. Na svědomí ho má mít 30letý Syřan. Úřady zatím ani jednu z těchto informací nepotvrdily. Očekává se, že další oficiální informace budou zveřejněny během dnešního dne.
Původní informace hovořily o 17 zraněných. Policie nakonec upřesnila, že zraněných je celkem 9 lidí včetně zadrženého Syřana. Ten podle agentury DPA pobývá v Německu od roku 2015.
17 injured after stolen lorry plows into cars in #Limburg #Germany pic.twitter.com/eCNJkvXWde
— Ruptly (@Ruptly) October 8, 2019
Incident se odehrál v pondělí pozdě odpoledne. Kamion v hesenském městě Limburg najel do několika aut a pak je tlačil před sebou. Celkově bylo zraněno 9 osob, z toho jedna vážně. Policie řidiče zatkla. Server Frankfurter Neue Presse pak informuje, že řidiče kamionu měli ještě před příjezdem policie zadržet kolemjdoucí, kteří ho popsali jako přibližně 30letého muže s krátkými tmavými vlasy. Svědci dále popsali, že podezřelý byl zřejmě pod vlivem drog, mluvil arabsky a vykřikoval hesla spojená s Alláhem.
Zadržený Syřan se podle Frankfurter Neue Presse zmocnil kamionu krátce před incidentem tak, že z kabiny vytáhl původního řidiče. Ten s vozem čekal na semaforu, když se nejednou otevřely dveře od kabiny. „Co ode mě chcete?“ zeptal se řidič muže, který prý na něj zíral s široce rozevřenýma očima. „Ale neřekl ani slovo. Zeptal jsem se ho znovu. Pak mě vytáhl z kabiny a odjel,“ popsal řidič pro Frankfurter Neue Presse.