Muž venčil svou ovci, za porušení karantény dostal pokutu

Kuriózní způsob, jak obejít nařízení vlády, našel vynalézavý Ital. V rámci celostátní karantény totiž Italové nesmějí opouštět své domovy mimo případů, kdy cestují do práce, k lékaři či na nákup. Obyčejná procházka tak pro ně nepřichází v úvahu. Muž si jako výmluvu k porušení karantény zvolil ovci, kterou jednoduše přivázal na vodítko a strážníkům tvrdil, že jeho zvíře potřebovalo na čerstvý vzduch.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Přísný zákaz vycházení kromě nutných případů platí v Itálii kvůli pandemii koronaviru od začátku března. Tamní obyvatelé se tak čas od času snaží toto nařízení obejít. Muži, jenž si jako důvod vycházky zvolil venčení své ovce, která podle něj „potřebovala na čerstvý vzduch“, však strážníci jako argument neuznali. Podle italské zpravodajské agentury ANSA mu následně udělili za neoprávněné porušování karantény pokutu.

Ilustrační foto

KORONAVIRUS ON-LINE: Při testování imunity chybí děti, nakažených dál přibývá pozvolna

Nutno podotknout, že se Ital se svým zvířetem nevydal do přírody, ale do ulic sicilského města poblíž Palerma. Krátké vycházky se zvířaty v přírodě totiž v Itálii povoleny jsou.

Dalším kuriózním případem porušení zákazu vycházení byla 61letá žena, kterou policisté zastavili, když se pohybovala v okolí nemocnice. Mužům zákona měla tvrdit, že je prostitutka a vyčkává na své klienty. I jí byla udělena pokuta, stejně jako například šesti lidem, kteří v Římě demonstrovali proti zákazu vycházení.

Tamní vláda na konci března zavedla ještě přísnější sankce pro obyvatele, kteří ochranná opatření porušují. Pokuty za neoprávněné vycházení tak byly zvýšeny na 400 až 3 000 eur, informoval The Independent.

reklama

reklama