Muž z Litoměřicka podle policie trávil zvířata ve volné přírodě. Jedem měl zabíjet kuny i ptáky

Jedem karbofuran měl podle vyšetřovatelů trávit muž z Litoměřicka zvířata ve volné přírodě. Policie u něj při domovní prohlídce našla desítky gramů této chemické látky, která je na území ČR zakázaná. Nebezpečná je nejen pro zvířata. V takovém množství by jed mohl případně zabít i okolo 40 lidí.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Kriminalista Lukáš Dastlík pro novináře uvedl, že muži hrozí až osm let vězení. Na případu pracují vyšetřovatelé už dva roky, kdy na samém začátku pomohla policii k dopadení viníka i veřejnost.

Podezření padlo na muže středního věku z Litoměřicka, který doma schovával 28,5 kilogramů jedu karbofuran v potravinových sklenicích. Ten je vysoce toxický a dříve se používal v rostlinoléčbě.

Policie muže obvinila z přechovávání omamné psychotropní látky a jedu, týrání zvířat a zanedbání péče o zvíře z nedbalosti.

ilustrační foto

Pozdvižení na velbloudí soutěži krásy v Saúdské Arábii: Některá zvířata byla napíchaná botoxem!

A která zvířata podlehla jedovaté návnadě v podobě otrávených vajec či ryb? Mezi uhynulé patří například kuna lesní, straka obecná či volavka popelová. Zvířata při umírání navíc značně trpěla, protože jed způsobuje křeče a velké bolesti.

Podle Dastlíika jde o vůbec první případ, kdy se prokázalo trávení zvířat tímto jedem. Do té doby se otrava psů či ptactva karofuranem nikdy nezjistila.

Autor: Markéta Škorňová, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!