Muž za křiku Alláhu akbar vtrhl do školy a vyhrožoval dětem smrtí. Přemohl ho školník

Hodně nepříjemný incident museli na konci minulého týdne řešit madridští policisté. Do jedné z místních škol totiž pronikl muž, který vyhrožoval zabitím dětí. Přivolaní strážci pořádku nakonec muže zneškodnili. Nikdo nebyl zraněn. O případu informoval deník El Mundo.
Tato madridská škola má za sebou hodně nepříjemnou zkušenost
Tato madridská škola má za sebou hodně nepříjemnou zkušenost
ceipgonzalofdezdecordoba.es

reklama

Podle policie vstoupil v pátek ráno do školy v oblíbené madridské čtvrti La Latina 46letý Maročan. V ruce držel něco, co na první pohled vypadalo jako nádoba s jedem, vykřikoval „Alláhu akbar“ a vyhrožoval, že děti podřeže jako jehňata. Následně pronikl až do třídy, kde se nacházely tříleté děti.

Možné tragédii předešel školník, kterému se s pomocí ostatního personálu podařilo narušitele přemoct a držet až do příjezdu policie. Ukázalo se sice, že muž nebyl ozbrojen a nádoba s domnělým jedem byla prázdná, policisté ho nicméně obvinili z výtržnictví, poškozování cizího majetku a vyhrožování.

Ačkoliv pachatel nakonec nikomu neublížil, pro školu a všechny přítomné se jednalo o velice nepříjemný zážitek. Incident se navíc odehrál v době, kdy policie z města Valencia oznámila zatčení 47letého muže podezřelého z příslušnosti k teroristické organizaci Islámský stát (ISIS). Představitelé ministerstva vnitra ho podle listu Daily Mail popsali jako „mocného strůjce, který je schopný zařídit ideální prostředí pro rekrutování nových teroristů a přípravu teroristických útoků“.

Úřady sice jeho identitu nezveřejnily, podle informací španělských médií se ale jedná o nelegálního migranta, který je zodpovědný například za rekrutování a následné vyslání 26letého Maročana, jenž se před třemi lety odpálil v Iráku a zabil 33 iráckých vojáků.

Také Španělsko se podobně jako další evropské země potýká s islámským extremismem. Jen za poslední dva roky pozatýkaly úřady na 250 podezřelých džihádistů. Od bombových útoků na vlaky v Madridu, které v roce 2004 stály život téměř 200 lidí, se ale státu z Pyrenejského poloostrova velké teroristické útoky dlouho vyhýbaly. To se změnilo až v srpnu letošního roku, kdy teroristická buňka napojená na ISIS při útocích v Katalánsku zabila 16 lidí. 

reklama

reklama