Muž za prací cestuje přes 1 000 kilometrů každý den

Až do San Francisca jezdí muž každý den z Los Angeles
Až do San Francisca jezdí muž každý den z Los Angeles
FTV Prima

reklama

Curt von Badinski je dost možná světovým rekordmanem v cestování do práce a zpět domů. Touto činností stráví každý den celých šest hodin. Za tu dobu muž urazí v letadle a dvou autech těžko uvěřitelných 1 239 kilometrů, což je zhruba vzdálenost, která dělí Prahu od anglického Liveropoolu.

Badinski žije spokojený život v západoamerickém městě Los Angeles. Do práce ale každý den dojíždí do 619 kilometrů vzdáleného San Francisca, kde sídlí technologická firma, kterou pomáhal zakládat. Pro většinu lidí by takové cestování bylo dlouhodobě nemyslitelné, ale strojírenskému inženýrovi podle jeho vlastních slov nevadí.

Z postele už v pět hodin

Přesně v pět hodin ráno zazvoní Badinskému každý pracovní den budík. Po probuzení následuje patnáctiminutová cesta autem na letiště Bob Hope Burbank. Zde inženýr ušetří nějaký čas díky možnosti obejít hlavní terminál, odkud postupuje rovnou k letištním kontrolám v pozadí.

Hned poté nasedá Badinski do letadla, které ho během hodiny a půl přemístí do Oaklandu vzdáleného 568 kilometrů. Čas v letadle využívá většinou k práci. Strojírenský inženýr neplatí za každou cestu malým turbovrtulovým letadlem zvlášť, protože tamní společnost Surf-Air nabízí za měsíční poplatek 2300 dolarů (asi 52 tisíc korun) neomezený počet letů.

Poslední částí cesty do práce je využití druhého automobilu, kterým se Badinski přesouvá z Oaklandu do San Francisca. Dveře své kanceláře obvykle neotevírá později než v 8:30. Pracovní doba dojíždějícího majitele společnosti končí v 17:00, ale on má před sebou ještě jeden důležitý úkol – dlouhou cestu zpět domů. Tam se obvykle dostane po deváté hodině večer.

Badinski: Mám takhle všechno, co chci

Kromě šesti hodin na cestě každý den může být problémem i diametrálně odlišné počasí ve více než 600 kilometrů vzdálených městěch. V Los Angeles, kde Bainski bydlí, totiž může být slunečno, kdežto v San Franciscu je většinou chladněji a mlhavo. Rozdílné počasí už ale dnes strojírenského inženýra příliš nevykolejí: „V prvních měsících mého dojíždění mě to vždycky přistihlo nepřipraveného.“

Majiteli technologické firmy dojíždění ani trochu nevadí: „Šestihodinové dojíždění si ospravedlňuji tím, že díky němu mám všechno, co chci,“ vysvětluje Badinski a následně dodává: „Jsem pokaždé velmi natěšený, když začínám nový den.“

reklama

reklama