Muži, kteří měli zbít starostu jihomoravské obce, zůstanou na svobodě. Policie neprokázala souvislost

Jihomoravská policie v těchto dnech uzavřela případ brutálního napadení starosty. V jedné malé obci na Vyškovsku na něj měli v době úředních hodin zaútočit dva muži. Starosta skončil v péči lékařů. Údajní pachatelé jsou ale na svobodě.
28. 12. 2017 KRIMI: NAPADENÝ STAROSTA JE V POŘÁDKU - ÚDAJNÍ PACHATELÉ NA SVOBODĚ
28. 12. 2017 KRIMI: NAPADENÝ STAROSTA JE V POŘÁDKU - ÚDAJNÍ PACHATELÉ NA SVOBODĚ

reklama

„Já jsem jenom vyběhla, viděla jsem, že ho bijí, a zavolala jsem policajty. Já když jsem se podívala do toho šera, tak já jsem viděla jen obrysy,“ popsala událost jedna z pracovnic obecního úřadu.

Případ se stal na konci letošních letních prázdnin v Křižanovicích. Dva muži tam měli zmlátit starostu této obce. Ten skončil s modřinami v nemocnici. Původně to vypadalo na náhodné přepadení a na to, že starosta byl v nesprávném čase na nesprávném místě. Někteří obyvatelé obce měli ale za to, že jde o mstu jeho konkurence z podnikání.

„Že tady neplatil nějakým firmám, co tady dělaly pro vesnici, že se nedohodli nějak na penězích,“ myslí si jeden z obyvatel Křižanovic. „Někomu asi šlápl na kuří oko, nebo udělal, co neměl,“ přidává se místní žena.

Policie nejprve vyšetřovala případ, jako přestupek proti občanskému soužití. Muži totiž nic neukradli a za ublížení na zdraví hrozila oběma maximálně 20 tisícová pokuta. Ale ani tu pachatelé nakonec nedostanou.

„Bohužel se nám nepodařilo prokázat souvislost, jejich souvislost s tímto skutkem. Tím pádem jsme museli případ i přes veškerou snahu odložit,“ uvedla pro televizi Prima policejní mluvčí Alice Musilová. Celá věc tak s největší pravděpodobností vyšumí do ztracena a ani jeden z údajných útočníků nebude nijak potrestán. 

reklama

reklama