Muži někdo nechal na zahradě krabici s medvíďaty

Překvapení na své zahradě nalezl muž žijící v Camden County v Severní Karolíně. Kdosi mu totiž na pozemku odložil krabici, ve které byla dvě malá štěňátka. Jenže jak se později ukázalo, štěňátka byla ve skutečnosti novorozenými medvíďaty.
Medvěd
Medvěd
iStock

reklama

Minulý měsíc našel muž v Severní Karolíně na trávníku před svým domem malou krabici. Zavolal proto policii, aby neznámý objekt prozkoumala. Když strážníci krabici otevřeli, mysleli si, že se uvnitř nachází dvě černá štěňata. Po chvilce jim však došlo, že se jedná o novorozená medvědí mláďata.

„Najít černého medvěda v tomto kraji není úplně neobvyklé,“ uvedl místní šerif Kevin Jones pro CNN. „Ale najít novorozená medvíďátka v lepenkové krabici jen tak na trávníku zabalená v mikinách, aby je udržovaly v teple, ano, to je docela podivné." Šerif také řekl, že osoba, která mláďata nechala na mužově pozemku, na ně pravděpodobně narazila ve volné přírodě. Když si ale uvědomila, že se o ně nedokáže postarat, odnesla je na cizí zahradu, kde je odložila. Medvíďátka byla odebrána komisí pro divokou zvěř v Severní Karolíně a až budou starší, budou vypuštěna zpět do přírody.

Komise pro divokou zvěř momentálně zkoumá, odkud mláďata pocházejí. Pokud jde o muže, který je našel, má štěstí. „Medvědi velmi chrání svá mláďata. Kdyby je sledovali po čichu do mužova bydliště a on tam byl, mohlo to skončit jinak,“ řekl Jones.

Podobný případ se odehrál před pár dny v americkém státě Virginia, kdy pes svým majitelům z procházky lesem přinesl v tlamě domů medvídě. To bylo naprosto v pořádku, jelikož ho pes nesl velmi opatrně. Mládě bylo převezeno do záchranné stanice a je nyní v péči náhradní medvědí matky ve volné přírodě, informoval server Upi.com.

reklama

reklama