Muži obchodovali se strachem! Policisté nyní hledají poškozené

Téměř na dokonalý trik fiktivního internetového obchodu se během několika dnů nechalo chytit přes dvě stovky důvěřivců. Neznámí podvodníci totiž využili kritického nedostatku ochranných pomůcek, které pak hojně nabízeli. V oprávněné obavě o své zdraví před nakažlivou nemocí COVID-19 tak poškození objednávali všechny druhy ochranných prostředků, přičemž mezi nejvyhledávanější pak patřily především respirátory a dezinfekce. Ačkoliv byly podvodné stránky po pár dnech odhaleny a zablokovány, šmejdi stihli od lidí vymámit více jak tři čtvrtě milionu korun!
Podvodníci obchodovali se strachem
Podvodníci obchodovali se strachem

reklama

V současnosti se s tímto sofistikovaným podfukem intenzivně zabývají jihomoravští specialisté na kybernetickou kriminalitu. Policisté navíc žádají všechny napálené, kteří nakupovali na doméně www.domacipotreby-vareka.cz, aby se na ně obrátili či se případně dostavili na kteroukoliv služebnu Policie České republiky.

Koronavirus

KORONAVIRUS ONLINE: Česko hlásí šestou oběť! Počet nakažených stále stoupá

Policie upozorňuje, že vždy existují určité signály, které by měly případného zájemce o koupi varovat. Mezi ty patří například příliš nízká cena zboží, stylistické a gramatické chyby na stránkách, nefunkční zákaznická linka, minimální počet recenzí, možnost platby na dobírku či osobního převzetí jen s vysokým zpoplatněním oproti jiným způsobů doručení.

reklama

reklama