Mýdlo s jelenem nebo bomba? Na letišti v Bejrútu vyvolala atrapa nevídaný poplach

Na letišti v Bejrútu byla nalezena atrapa bomby. Ta pocházela z Prahy a měla být testem účinnosti pražských letištních skenerů. Po testu zapomněli v Praze dle všeho balíček odstranit. Ten se objevil v letadle společnosti Qatar Airways z Prahy do Bejrútu. O celé záležitosti informoval libanonský deník The Daily Star.
Letiště Bejrút
Letiště Bejrút
https://www.the961.com

reklama

A co bylo v tajemném balíčku? Balení jádrového mýdla s jelenem spojené dráty s mobilním telefonem. Libanonská média se nejprve obávala, že balíček do Libanonu dorazil z Dauhá a obsahoval 200 gramů výbušniny. Odborníci ale nakonec přítomnost výbušniny vyloučili.

Podle libanonských médií bezpečnostní služba bejrútského letiště zjistila od svých pražských kolegů, že balíček použili k prověření účinnosti letištních skenerů a také ke školení letištních pracovníků. Po testu prý ale česká bezpečnost zapomněla balíček odstranit. V Praze se podle libanonského deníku zjišťuje, jak se materiál v Bejrútu ocitl. Mluvčí českého Policejního prezidia David Schön ale odmítl, že by nějaký podobný test policie prováděla.

 

reklama

reklama