Na důkaz lásky dostala od svého muže prsten, který pak v USA ztratila. O 47 let později se našel ve Finsku

Debře McKennové bylo šestnáct let, když prsten dostala od své pozdější životní lásky. Přesně si pamatuje moment, kdy ho od svého přítele dostala a jak ho ztratila. Už ani nedoufala, že by se památeční šperk mohl někdy najít. Třiašedesátiletá žena prsten ale opět získala.
Les ve Finsku
Les ve Finsku
foto pixabay

reklama

Jejich první rande bylo v den svatého Valentýna v roce 1973. „Pozvánku na první schůzku mi nechal na papírku v kapse kabátu,“ řekla s úsměvem o Shawnovi Debra pro deník Bangor Daily News. Podle jejích slov si okamžitě padli do oka. Jenže o pár dní později, kdy Shawn ukončil studium na Morseově střední škole, se museli rozloučit. Shawn proto Debře daroval svůj absolventský prsten.

Debře prsten moc dlouho nevydržel. Když s kamarádkou vyrazily do místního nákupního centra, tak o něj přišla. Na toaletě si chtěla umýt ruce a prsten si položila na umyvadlo. V momentě na něj zapomněla.

Až po pár minutách si uvědomila, že prsten nemá. Vrátila se na toalety, ale šperk už tam nebyl. „V obchodním centru jsem nechala své číslo, adresu i jméno, aby se případně vědělo, komu prsten vrátit. Nikdo se mi ale nikdy neozval,“ uvedla Debra. Naštěstí její přítel řekl, že je to jen prsten a že se nic hrozného nestalo.

 

Život plynul dál

O pět let později se s Shawnem vzali. Mají spolu nejen tři děti, ale v současné době i vnoučata. Prožili spolu krásných čtyřicet let. V roce 2017 její manžel ale prohrál boj s rakovinou.

V lednu tohoto roku přišla Debře zpráva, že někdo ve Finsku objevil absolventský prsten z její školy. Dělník Marko Saarin vyhledává věci pomocí detektoru kovů. Tentokrát ale místo smetí našel velký stříbrný prsten s modrým kamenem. Vypátrat původního majitele pro něj nebylo vůbec obtížné. Na prstenu je totiž napsáno jméno školy, rok, kdy student absolvoval a iniciály majitele. Marko prsten zabalil a hned ho poslal Debře.

Dojatá Debra na dálku poděkovala Markovi a uvedla, že je ráda, že existují hodní lidé. Nezodpovězenou otázkou ale zůstává, jak se prsten mohl dostat přes celý oceán až do Finska. Další otázkou je, proč je na prstenu název „Shipbuilders“ (loďaři). To je název sportovního týmu Morseovy školy.

Podle Debry se ale o náhody nejedná. Je to pro ni symbol smíření se s bolestným odchodem manžela. „Říká mi to, abych šla dál,“ uvedla Debra s tím, že všechno ztracené se nakonec najde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!