Na festivale ve Španělsku se zřítila dřevěná konstrukce, přes 300 zraněných

Více než 300 lidí, z toho pět vážně, bylo zraněno poté, co se do moře zhroutila část dřevěné konstrukce mola na městském sportovně-hudebním festivale „O Marisquiño“ ve městě Vigo na severu Španělska. Podle BBC policie uvedla, že nedošlo k žádným úmrtím.
Zřícená konstrukce na festivale ve městě Vigo
Zřícená konstrukce na festivale ve městě Vigo
La Voz de Galicia / Twitter

reklama

Dřevěná konstrukce se zřítila okolo včerejší půlnoci ve chvíli, kdy byla přeplněná návštěvníky sledujicími koncert rapového muzikanta

Svědkové uvedli, že ihned po zřícení části dřevěné konstrukce se strhla panika, jak se lidé snažili vyškrábat do bezpečí. Vzhledem k dominovému efektu navíc někteří lidé padali přes sebe, díky čemuž se nemohli snadno dostat zpět nahoru, a situace se kvůlli  tomu ještě komplikovala. 

„Podlaha klesla jako výtah. Byla to záležitost pěti vteřin,“ uvedla svědkyně pro místní noviny. „Zlomilo se to a všichni jsme spadli. Lidé spadli na mě. Měla jsem problém dostat se ven. Snažila jsem se dostat ven, ale klouzala jsem, noha se mi zasekla ve vodě. Nějaký chlapec mi podal ruku a dostala jsem se ven. Cítila jsem se ochromená. Pak jsem odešla. Míjela sem dívku, která měla na hlavě krev.“

Do akce bylo povoláno několik záchranářských týmů, které ošetřily zraněné, a na místo přijeli rovněž potápěči, kteří zkontrolovali, zda někdo neuvízl v moři pod zřícenou konstrukcí mola.

Příčina zatím není známa

Podle dostupných zpráv se incident udál krátce před nedělní půlnoci během koncertu rapera Rels B z Malorky. Starosta města Abel Caballero prohlásil, že příčiny incidentu budou vyšetřeny. Zatím není zřejmé, zda se část dřevěného mola zřítila kvůli nadměrnému počtu lidí, kteří na něm v danou chvíli stáli, z důvodu jeho oslabené konstrukce, nebo zda byl příčinou nějaký jiný faktor.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!