Na Fischerovou vzpomínají kolegové a přátelé s úctou

Měla obrovské srdce, byla vždy skromná, statečná a měla v sobě noblesu ženy. Šířila dobro! I těmito slovy lidé vzdávají na sociálních sítích hold herečce Táně Fischerové, která po dlouhém boji se zákeřnou nemocí ve středu odešla do hereckého nebe. Bylo jí 72 let.
25.12. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZEMŘELA TAŤANA FISCHEROVÁ
25.12. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: ZEMŘELA TAŤANA FISCHEROVÁ

reklama

Táňa Fischerová se vedle herectví řadu let věnovala také charitě a politické činnosti. Působila v nadacích a občanských sdruženích, v letech 2002 až 2006 byla poslankyní a v roce 2013 kandidovala jako nezávislá v prezidentských volbách. Není divu, že její odchod zasáhl spoustu jejích kolegů.

V posledních letech se Fischerová věnovala charitativní činnosti, byla i vyhledávanou recitátorkou a moderátorkou nejen charitativních akcí. V tomto duchu na herečku vzpomíná i Marian Jurečka: "Věřím, že ji již Anděl Páně doprovodil k dnešnímu oslavenci branou široce otevřenou. Lidská, kultivovaná, laskavá, noblesní, upřímná dáma s širokým srdcem a úsměvem. Rád jsem sledoval její působení v politice, kde takových žen by bylo potřeba daleko více, ale nejen politické působení bylo inspirující. Na kulturním i charitativním poli odvedla neuvěřitelné množství plodné práce, nádherná průvodní slova při adventních koncertech byla pohlazením po duši, vyzařovala z ní pozitivní energie," vzpomíná politik a bývalý ministr zemědlství.

 

 

Na sociálních sítích reagovalo na úmrtí Fischerové i Ministerstvo kultury. "S lítostí jsme přijali zprávu, že zemřela česká herečka, aktivistka a politička Táňa Fischerová. Žena, která vždy pomáhala potřebným," stojí v textu.

 

 

Velkou láskou Táni Fischerové byla poezie. Léta se o ni dělila s návštěvníky Violy a Lyry Pragensis. Její melodický hlas zněl často také z rozhlasu. Napsala několik knih.

Fischerová stála ve vedení Národní rady osob se zdravotním postižením, byla členkou organizace Amnesty International nebo správní rady Nadace Vize 97. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderovala televizní Adventní koncerty. 

O svátcích nás zastihla smutná zpráva o tom, že náš svět opustila Táňa Fischerová. Žena velkého srdce, která se věnovala charitě, ale také politička, aktivistka a bojovnice za lidská práva. Bude tu chybět.

;

reklama

reklama