Na hranicích USA a Mexika byl v pobočce KFC objeven 180 metrů dlouhý drogový tunel

Úřady Spojených států amerických odhalily 180 metrů dlouhý tajný drogový tunel vedoucí z kuchyně uzavřené pobočky rychlého občerstvení KFC ve státě Arizona do obytného domu v Mexiku. Policie podle BBC při silniční kontrole zadržela podezřelého majitele restaurace, který v autě převážel značné množství narkotik.
Drogový tunel na hranicích USA a Mexika
Drogový tunel na hranicích USA a Mexika
dvidshub.net / printscreen

reklama

Tunel byl objeven v suterénu staré restaurace ve městě San Luis a vedl pod arizonsko-mexickou státní hranicí. Vyšetřovatelé, kteří tunel objevili minulý týden, uvedli, že zatkli v souvislosti s případem majitele zmiňované pobočky KFC Jesuse Ivana Lopeze Garciu.

V automobilu podezřelého byly objeveny drogy za 22 milionů korun

Policejní psi totiž během silniční kontroly podezřelého v jeho autě objevili dvě nádoby s tvrdými narkotiky v hodnotě jednoho milionu dolarů (přes 22 mil. korun). Podle vyšetřovatelů se jednalo o 118 kilogramů metamfetaminu, 6 gramů kokainu, 3 kilogramy fentanylu a 21 kilogramů heroinu.

Podle vyšetřovatelů je objevený tunel asi šest metrů hluboký, zhruba metr a půl vysoký a necelý metr široký a ústí z kuchyně bývalé pobočky KFC pod postel jednoho z domů v Mexiku. Policisté předpokládají, že drogy byly tunelem pašovány pomocí lana.

Pašovaní drog je stále široce rozšířeným problémem, a to nejen v USA. Jen v červnu americké pohraniční hlídky zadržely po celé Americe 15 kilogramů heroinu, 10 kilogramů kokainu, 327 kilogramů metamfetaminu a 1 900 kilogramů marihuany.

reklama

reklama