Na lesních plantážích začalo řezání vánočních stromků. Který je hitem posledních let?

3. 12. 2017 ZPRÁVY: NA LESNÍCH PLANTÁŽÍCH ZAČALO ŘEZÁNÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ
3. 12. 2017 ZPRÁVY: NA LESNÍCH PLANTÁŽÍCH ZAČALO ŘEZÁNÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ

reklama

Vánoce jsou za dveřmi. A tak není divu, že těžba vánočních stromků je v plném proudu. Věděli jste, že Češi si každoročně koupí přibližně milion živých stromků? Dobrou zprávou je, že na rozdíl od jiného vánočního zboží zůstává jejich cena většinou na stejné úrovni. Jaké jsou poslední trendy vánočních stromků?

Na plantáži, na úpatí Beskyd, to už vypadá jako pár dnů před Vánoci. Podle pěstitelů se ale zákazník rozhodně nemusí bát, že by dnes uřízlý stromek začal opadávat už před svátky.

„Ten stromek je ve vegetačním klidu, takže vlastně vydrží. Když od nás přivezou ten stromek zabalený v síti, tak ho nechat někde v chladnu. No a potom, zhruba 2 dny před Vánocemi, před Štědrým dnem, ten stromek rozbalit, aby se rozložily ty větvičky,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima pěstitel vánočních stromků Ivan Stejskal.

Stovky slunečnic pro pacienty s roztroušenou sklerózou

Stovky slunečnic pro pacienty s roztroušenou sklerózou: Děti vlili nemocným radost do žil

Hitem posledních let je kavkazská jedle
 

Práce na podobných plantážích teď jedou naplno. Skončí až 23. prosince večer. Zaměstnanci za den nanosí zhruba až 600 stromků. Hitem posledních let je kavkazská jedle. Její vítězná cesta začala už před lety v Dánsku. Dnes už je suverénně nejprodávanějším vánočním stromkem i u nás.

„Ona je ze všech těch druhů jehličnanů totiž nejkrásnější. Krásně voní, no zkrátka nemá konkurenci,“ vysvětlil Stejskal. Stále velmi populární ale zůstává i smrk pichlavý. Lidi láká především jeho nízká cena. Je totiž až o polovinu levnější než třeba jedle.

Jak je to s cenami? „Ceny zůstávají prakticky stejné jako vloni, protože nebyl důvod zdražovat. Máme to cenové rozpětí od 100 korun až do 1 250 korun. Podle toho, jak kdo se cítí finančně,“ dodal Stejskal. A pokud vám je líto utrácet peníze za stromek, který po Vánocích skončí v popelnici, můžete si pořídit stromek v květináči. Ten nejlevnější koupíte už za pětistovku.

reklama

reklama