Na muže zaútočila v horách puma. Holýma rukama se jí dokázal ubránit

Na amerického běžce Travise Kauffmana zaútočila na začátku února v horách Fort Collins horská puma. Jednatřicetiletý muž s šelmou holýma rukama zápasil a útok přežil, když ji dokázal nohou udusit k smrti. Mladý muž nyní o svém zážitku promluvil na tiskové konferenci, napsal server Daily Mail.
Travis Kauffman na tiskové konferenci
Travis Kauffman na tiskové konferenci
@CPW_NE / Twitter

Travis Kauffman si z asi desetiminutového souboje s divokou kočkou odnesl tržné rány a škrábance na tváři, krku, pažích i nohách, které si vyžádaly zhruba dvacet stehů.

Muž na konferenci uvedl, jak při svém tréninku v horách najednou uslyšel šelest jehličí a uvědomil si, že se puma plazí asi tři metry za ním. A „jedna z jeho nejhorších obav se potvrdila“.

V reakci na strach začal muž útočit

Kauffman řekl, že když se na něj šelma vrhla, jeho reakcí na strach byl boj, a tak začal s pumou zápasit a útočit na ni. „Blížila se k mé tváři, takže jsem zvedl ruce tak, abych blokoval svůj obličej, a v tom okamžiku mi chňapla za ruku a zápěstí a snažila se dostat na tvář a krk. A tehdy byl mou reakcí na strach útok.“

S přílivem energie Kauffman velkou šelmu strhl k zemi, uhodil ji hlavou o skálu a marně se ji pokoušel bodnout větvemi do krku. Nakonec se mu podařilo přikleknout šelmě zádní nohy a druhou nohou divoké zvíře udusit.

Smrt kočky ho mrzí

„Jako bývalý majitel kočky vím, že drápy na zadních končetinách jsou dost nebezpečné, když jde o útok. A obával jsem se, že její drápy mohou zasáhnout můj žaludek nebo slabiny,“ uvedl Kauffman  v rozhlasovém pořadu KUNC.

Kauffman také uvedl, že ho mrzí, že zvíře zabil, ale během útoku si ani nebyl jistý, zda je skutečně mrtvé. Poté, co zvíře přestalo reagovat, utekl, obávajíc se, že by se v blízkém okolí mohli skrývat další dravci.

reklama