Na návštěvě u prezidenta: Babiš je spokojený, prezident mu do sestavování vlády nebude zasahovat

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v úterý povečeřel v Lánech s prezidentem Milošem Zemanem. S ním hovořil především o sestavování vlády. Premiér hlavě státu nastínil v jaké fázi je jednání o vládě a s kým momentálně vyjednává. Babiš si pochvaloval, že prezident drží slovo a do sestavování vlády mu nebude zasahovat.
Miloš Zeman a Andrej Babiš
Miloš Zeman a Andrej Babiš
facebook/Miloš Zeman- prezident České republiky

reklama

Jak již několikrát premiér v demisi médiím sdělil, společné večeře s hlavou státu, nejsou ničím neobvyklým. Právě na nich Babiš Zemana informuje o probíhajících krocích ohledně sestavování vlády.

Po včerejší téměř hodinu a půl trvající večeři byl premiér v demisi spokojený. Prezidenta informoval o představách ČSSD a podotkl, že prezident drží slovo a do sestavování vlády mu nemluví.

Andrej Babiš dále hlavu státu také ujistil, že jsou na pořadu dne další vyjednávání. Například setkání ministra vnitra Lubomíra Metnara s Petrem Hostkem (ČSSD), či ministryně obrany Karly Šlechtové s Jakubem Landovským (ČSSD). Podle Babiše rozhodne sjezd ČSSD.

Andrej Babiš

Babiš s Faltýnkem se nechají vydat ke stíhání. Premiér: Je to komplot mafie

Sjezd ČSSD se bude konat 7. dubna. Právě na něm by si měli delegáti odhlasovat, za jakých podmínek jsou ochotni do vlády s hnutím ANO a za tolerance KSČM jít. A v neposlední řadě- jestli do ní vstoupí i přesto, že premiérem bude trestně stíhaný Andrej Babiš.

Na večeři v Lánech probral premiér s prezidentem dle slov Babiše také situaci na Slovensku, ve Velké Británii a v Evropské unii.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!