Na pražském Barrandově hoří sklad kulis. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu

Hasiči likvidují požár skladu stavebního materiálu a kulis v ateliérech na pražském Barrandově. Z objektu zachránili pět lidí, další už by uvnitř budovy být neměli.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár skladu kulis a stavebního materiálu

reklama

Plameny zachvátily podzemí budovy, kde je uskladněn stavební materiál a kulisy, dnes odpoledne. Hasiči z objektu evakuovali pět lidí, kteří před kouřem utekli na střechu, informoval server Novinky.cz. Požár se už podle hasičů nešíří, vzhledem k zasaženým podzemním prostorům je ale náročné budovu odvětrat. Hasiči kvůli náročnosti zásahu vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu.

Zásah je podle mluvčího hasičů Martina Kavky náročný, protože hoří v podzemí. Nutná je dýchací technika, proto jsou na místě chemici. „Hasíme pěti proudy C a zároveň provádíme průzkum v budově,“ uvedl. Budova je podle něj před dokončením rekonstrukce.

Příčina požáru pravděpodobně souvisí s rekonstrukcí, vyšetřovatel příčin požárů zkoumá místo v dýchací technice.

Hasiči likvidují požár na pražském Barrandově
Hasiči likvidují požár na pražském Barrandově

reklama

reklama