Na show do Hradce Králové přišel rekordní počet návštěvníků

Na královéhradeckém letišti se dnes sešlo více než 20 tisíc fanoušků vrtulníků, letadel a závodních aut. Návštěvníci měli jedinečnou možnost se na vše podívat a mnoho techniky si i sami vyzkoušet.
12. 5. 2018 ZPRÁVY: NA SHOW DO HRADCE KRÁLOVÉ PŘIŠEL REKORDNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ
12. 5. 2018 ZPRÁVY: NA SHOW DO HRADCE KRÁLOVÉ PŘIŠEL REKORDNÍ POČET NÁVŠTĚVNÍKŮ

reklama

Letiště se pro veřejnost otevřelo ráno v půl 9, jedinečnou akci navštívil rekordní počet lidí. Bylo toho k vidění opravdu hodně. Různé vrtulníky, akrobatická letadla i závodní speciály.

„Opět přišlo mnohem víc lidí než v roce předešlém.  Loni tady bylo kolem 25, 30 tisíc lidí,“ řekl pořadatel celé akce Karel Pohner.

„Je to tady úžasný, já sem chodím každý rok. Ty helikoptéry jsou perfektní,“ řekl nadšený návštěvník.

Akce je jedinečná v tom, že kdo chtěl, mohl si téměř na všechno sáhnout, nebo dokonce vyzkoušet. Ten kdo neměl strach, tak například na rally show mohl usednout do horkého sedadla spolujezdce závodního speciálu. A užívali si to i samotní závodníci.

Rallye Dakar media tým

Lukáš Kvapil se chce na Rallye Dakar 2019 vrátit na čtyřech kolech

„Ty lidi- v autě zvlášť, když jedou to první kolo, tak se vzpírají, de facto nevědí, čeho se držet, prostě je to svým způsobem fantastická zábava je pozorovat. Chvílema člověk ani nekouká dopředu,“ smál se závodník Karel Macer.

Návštěvníci mohli zažít i jízdu v driftovacím autě.

„Cíl je, aby jeli pořád bokem. Nejeli rovně,“ uvedl provozovatel drift školy Jaroslav Kašpárek.

I náš reportér si vyzkoušel drifty. Podle jeho slov šlo o neskutečný adrenalin, ale přesto, že jel celkem slušně, přidělal mechanikům trochu práce. Jak se říká, „udělal gumu“. Akce skončila včera v 5 hodin odpoledne a pořadatelé prý už zítra začínají plánovat a připravovat další ročník.

reklama

reklama