Na slavné thajské pláži si už fotku neuděláte: Od června bude pro veřejnost zavřena. Tisíce turistů ji ničí

Populární thajská pláž Maya Bay známá z filmu s Leonardem DiCapriem, se od prvního června uzavře veřejnosti. Místní úřady si jsou vědomy škod, které způsobil velký počet turistů, a proto chtějí dát zálivu šanci se zotavit. Informace přinesl server BBC.
Pláž Maya Bay
Pláž Maya Bay
Twitter/BBC Newsbeat

reklama

Mít fotku ze slavné thajské pláže Maya Bay bez desítek turistů v pozadí, je v současnosti doslova nemožné. „Je to tu krásné, ale lidí je tu opravdu dost,“ posteskla si jedna z návštěvnic.

Toho, že abnormální návštěvnost pláže kazí celkový ráz přírody, si všimly i místní úřady a ekologové. „Například lodě, které každodenně připlouvají a odplouvají, velmi vážně ovlivňují korálový útes,“ říká Thon Thamrongnawasawat z Thajského národního parku.

 

 

Úřady se proto rozhodly od prvního června pláž na dobu určitou pro veřejnost uzavřít. Chtějí tak zátoce dát šanci a čas se zotavit. „Jsme krásná země a musíme chránit naši přírodu a přírodní zdroje,“ pokračoval Thon. „Nechceme pláž navždy uzavřít pro veřejnost, ale v současné době už musíme něco udělat proto, abychom zachránili naše moře,“ dodal.

Nejenom místní, ale i někteří turisté jsou rádi, že si zátoka se slavnou pláží na nějaký čas od lidí odpočine. „Z filmu Pláž nabydete dojmu, že se jedná o osamělou pláž uprostřed ničeho. Ale když tam přijedete, tak si myslíte, že jste na Times Square v New Yorku,“ prohlásil jeden z turistů.

 

 

Turistika je jedním z největších zdrojů příjmů v Thajsku, což je možná i důvod, proč bude pláž uzavřená jen do 30. září. Po znovuotevření ale úřady a ekologové předpokládají, že sníží počet návštěvníků na den.

reklama

reklama