Na Smíchově došlo k teroristickému útoku v obchodním centru! Ale jen jako: policie měla taktické cvičení

Kdo měl dnes v brzkých ranních hodinách cestu na Prahu 5, nestačil se divit, kolik policistů pobíhá po Smíchově. A co se tam dělo? Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy tam pořádalo největší taktické cvičení složek IZS.
cvičení ANDĚL
cvičení ANDĚL
Policie ČR

reklama

Tématem cvičení, jež neslo název ANDĚL, byl „teroristický útok v obchodním centru“. Ten se odehrál v prostorách nákupního centra na Smíchově, což přispělo k vytvoření reálné atmosféry. Cílem cvičení bylo především vyzkoušet si a prověřit taktické postupy, součinnost a spolupráci mezi všemi zasahujícími složkami.

cvičení ANDĚL
Autor: Policie ČR cvičení ANDĚL

Do cvičení byly zapojeny všechny složky integrovaného záchranného systému, tedy desítky pražských policistů, hasičů a záchranářů, ale také strážníků Městské policie hlavního města Prahy a pracovníků Dopravního podniku hlavního města Prahy.

cvičení ANDĚL
Autor: Policie ČR cvičení ANDĚL

Aby bylo cvičení pokud možno co nejreálnější, bylo do něj zapojeno téměř jedenáct set figurantů z řad dobrovolníků, ale také například ze Střední policejní školy MV, kteří byli pro své role zraněných či mrtvých i věrohodně namaskováni.

Cvičení byl přítomen i ministr vnitra Jan Hamáček a čelní představitelé všech zúčastněných složek, kteří jeho průběh přímo na místě hodnotili. „Chceme, aby Česko stále patřilo mezi nejbezpečnější země světa. Proto policie pravidelně cvičí zásahy při teroristických útocích, přestože nám dle bezpečnostních složek v tuto chvíli nic podobného nehrozí,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že tato cvičení jsou bezpodmínečně nutná jak pro bezpečnostní složky, tak pro občany a jejich pocit bezpečí.

Demonstrace proti Andreji Babišovi na Václavském náměstí

S demonstranty dvakrát více lidí nesouhlasí, než souhlasí. Podle policie bylo na Václaváku o 50 tisíc lidí méně než podle pořádající neziskovky

Nyní bude následovat důkladné vyhodnocení celého průběhu cvičení, jehož výsledky budou jednoznačným ukazatelem pro případné vylepšení postupů jednotlivých zúčastněných složek při takovýchto situacích.

reklama

reklama