Na Štědrý den nakoupíte jen dopoledne. Jak budou otevřené obchody o svátcích?

21. 12. 2017 ZPRÁVY: NA ŠTĚDRÝ DEN NAKOUPÍTE JEN DOPOLEDNE, NA OBA VÁNOČNÍ SVÁTKY BUDE ALE ZAVŘENO
21. 12. 2017 ZPRÁVY: NA ŠTĚDRÝ DEN NAKOUPÍTE JEN DOPOLEDNE, NA OBA VÁNOČNÍ SVÁTKY BUDE ALE ZAVŘENO

reklama

Už podruhé se během vánočních svátků zavřou obchody. Na Štědrý den ještě budete moci nakoupit dopoledne. Na oba dva vánoční svátky a také na Nový rok ale zůstanou obchody zavřené po celý den. Jakých obchodů se to týká? Které tedy zákon reguluje?

Zákon reguluje všechny hypermarkety a supermarkety, které mají prodejní plochu větší než 200 metrů čtverečních. Zákaz se ale netýká malých obchodů, lékáren, čerpacích stanic a prodejen v nemocnicích, na letištích a na nádražích.

„Otevírací doba bude přesně podle platné legislativy. Velcí obchodníci musí mít zavřeno na Štědrý den od 12 hodin. Potom bude zavřeno 25. a 26. prosince,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Svazu obchodu a cestovního ruchu Irena Vlčková.

Ilustrační foto

Čeští operátoři vylepšili nabízené tarify. V evropské konkurenci ale neobstojí

Zavřeno bude i na Nový rok

Pokud ale obchody během svátků i přes zákaz otevřou, může je čekat tučná pokuta. „Mluvíme o v řádech o desetitisících, nicméně některé internetové výdejny i přesto, že ví, že se tam u nich objevíme, tak pokračují s tím prodejem a dokonce je neodradily ani několikasettisícové pokuty,“ vysvětlil ředitel České obchodní inspekce pro Jihomoravský a Zlínský kraj Karel Havlíček.

Prodejci ale slibují, že 27. už zase v obchodech všechno seženete. „Šestadvacátého večer budou probíhat závozy masa tak, aby 27. ráno bylo čerstvé zboží na obchodech,“ informoval mluvčí obchodního řetězce Václav Koukolíček. Kromě vánočních svátků musí mít obchody zavřeno také na Nový rok.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!