Na Zemanově účtu se objevil obrázek postavičky Pikaču

Pikaču na Zemanově transparentním účtu
Pikaču na Zemanově transparentním účtu

reklama

Z transparentního účtu současné hlavy státu, určenému ke sběru peněz pro příští volby se stal terč vtipálků. Jeden z nich dokonce poslal Milošovi Zemanovi několik desítek tříhaléřových plateb se vzkazy vykreslující jako celek obrázek oblíbeného pokémona.

Zemanův účet byl zřízen začátkem září a k 7.9. 2017 na něm bylo 287 757 korun. Jenže spíše než ke sběru peněz stránka slouží jeho odpůrcům pro vzkazy na adresu prezidenta. Například přispívají Zemanovi částkou okolo jednoho haléře jako příspěvek na alkohol, cigarety, nebo jednosměrnou jízdenku na Vysočinu. Možnost poslat Zemanovi haléřovou částku a do zprávy pro příjemce napsat vzkaz využilo již desítky odpůrců a příznivců současného prezidenta.

Zemanův výpis z účtu tedy spíše připomíná rozsáhlou internetovou diskuzi, ve které se ale přispívající dokonce nebojí odkazovat například na své stránky a využívají tak prezidentův transparentní účet k propagaci. Lidé se také opírají o Zemanovu náklonost k Rusku a Číně, nebo narážejí na kauzy Peroutka a prověrka kancléře Mynáře.

Pikaču na Zemanově transparentním účtu
Pikaču na Zemanově transparentním účtu

Můžeme narazit převážně na ironické, vysmívající se ale i poněkud bizarní vzkazy. „Okradla jsem naše malé děti a sumu za nasbíraná víčka posílám Vám“ či „Nemá někdo k zapůjčení hever na 6 tun?“.

Lidé se nezapomněli pobavit ani na účet mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka například vzkazem „Na granulky pro Ovčáčka“. Mluvčí prezidenta republiky na celou kauzu reagoval na Twitteru příspěvkem „Haléře vždy přinášejí štěstí. Na to je třeba pamatovat!!“ a označil tyto aktivity za „antikampaň“ pražské kavárny. Tuto skupinu pak mluvčí spolu s příznivci prezidenta označují za primitivy a ubožáky. 

 

Autor: Lucie Hnyková

reklama

reklama