Nahota a výtržnosti? Na Mallorce za to hrozí pokuty!

Chystáte se v létě na slunnou Mallorcu? Tak si dávejte pozor! Španělský ostrov totiž chce bojovat proti neukázněným turistům, kteří se, zpravidla pod vlivem alkoholu, chovají nevhodně, svlékají se a provádějí různé výtržnosti. Úřady proto po celém ostrově vyvěsily plakáty varující před pokutami za nahotu a násilí.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Podle agentury AFP prázdninové letovisko navštěvují převážně Britové a Irové. A o těch je známo, že jsou milovníci alkoholu. Na ostrově je navíc alkohol velmi levný, což na klidu v ulicích zrovna nepřidává.

Úřady se ale rozhodly, že proti násilnostem a nahotě budou bojovat. Po celém ostrově tak nechaly vyvěsit plakáty, na kterých upozorňují, že například za pití na veřejnosti můžete dostat pokutu až ve výši 13 tisíc korun a za svlékání až 10 tisíc korun. Vše je zdůtazněno hashtagem „havefunwithrespect“ neboli bav se s respektem.

letecká společnost Ryanair

Letecká společnost chce zrušit alkohol poté, co se kvůli opilým cestujícím zpozdil let na Ibizu

Pokuty jsou výstrahou zejména pro mladé lidi, kteří létají do oblíbeného letoviska Magaluf. Právě toto město je plné barů a zábavy, a tak není divu, že o noční výtržnosti a opilce tu není nouze.

V loňském roce místní správa registrovala 785 stížností na pití alkoholu na ulici. Ve stejném období byly navíc v celkem osmašedesáti případech uděleny pokuty kvůli tomu, že milovníci večírků chodili nazí nebo polonazí v oblastech, kde to není dovoleno.

reklama

reklama