Nákup vánočních dárků na poslední chvíli? Mezi opozdilce patří hlavně muži

Muži nakupují dárky až v posledním týdnu před Vánoci
Muži nakupují dárky až v posledním týdnu před Vánoci
pixabay.com/monicore

reklama

Zatímco ženy nakupování vánočních dárků plánují, muži je pořizují až opravdu na poslední chvíli. Nejčastěji navíc volí buď menší dárky nebo dárkové poukázky, které dokáží Štědrý den zachránit opravdu za pět minut dvanáct.​

„Asi nepřekvapí, že mezi nejčastější opozdilce patří muži. Ti nechávají nákupy dárků na poslední chvíli každoročně,“ uvedla pro Primazprávy.cz ředitelka Slevomatu Marie Havlíčková s tím, že nejvíce muži nakupují v posledním týdnu před Vánoci.

„Jejich zastoupení je zhruba dvě třetiny oproti ženám. Obecně v průběhu celé sezony pozorujeme, že ženy nakupování dárků více plánují – začínají je kupovat mnohem dříve,“ upřesnil mluvčí Mall.cz Jan Řezáč. Od termínu nákupu se pak odvíjí i to, co je nejčastěji kupováno. Momentálně jdou nejvíce „na dračku“ dárkové poukazy.

„Právě na Vánoce připadá největší podíl prodaných voucherů, tvoří zhruba třetinu všech prodaných poukázek. Podle dosavadního utrácení očekáváme, že poslední nákupní dny před Štědrým dnem pomohou k meziročnímu růstu prodejů voucherů až o 25 %,“ informovala Havlíčková.

Letecká společnost nabízí pomoc lidem v nouzi

Splněné vánoční přání? Aerolinka chce pomoci stovkám lidí, kteří uvízli na letišti

Dárkové poukazy mohou zachránit Vánoce doslova za pět minut dvanáct

Navíc mají poukazy ještě jednu velkou výhodu. „Dárkové certifikáty zákazníkům ulehčují rozhodování v případě, že si s výběrem vánočního dárku nejsou jisti. Zároveň díky tomu, že je zasíláme elektronicky, mohou leckdy zachránit Štědrý večer doslova za pět dvanáct,“ vysvětlil Řezáč.

Kromě poukazů ale lidé nakupují i drobnější dárky, které mohou například vyzvednout přímo na prodejnách. „Podle počtu kusů se jednoznačně nejvíce prodávaly parfémované vody, mobilní telefony, redukce, fitness náramky, power banky a paměťové karty,“ informovala mluvčí Alza.cz Patricie Šedivá s upřesněním, že jeden zákazník dokonce složil zálohu na elektromobil Tesla. „Je tedy pravděpodobné, že půjde o nejhodnotnější dárek letos,“ dodala.

reklama

reklama