Nashvillský hrdina: Odzbrojil útočníka, který střílel na zákazníky kavárny. Střelec je ale stále na útěku

Americké město Nashville má za sebou tragický víkend. V místní kavárně tam bezhlavě střílel devětadvacetiletý Travis Reinking. Střelbu nepřežili čtyři lidé. Útočníka se snažil zastavit nebojácný host kavárny, ale Reinkingovi se i přesto podařilo utéct. Policie po něm neúnavně pátrá. O incidentu informoval server BBC.
James Shaw Jr
James Shaw Jr
Twitter/ChezCeleste

reklama

V kavárně Waffle House na nashvillském předměstí v neděli řádil ozbrojený devětadvacetiletý muž. Travis Reinking začal střílet na zákazníky kavárny. Tři lidé zemřeli na místě, čtvrtý v nemocnici. Další dva lidé jsou zraněni.

Hrdina kavárny Waffle House

Útočníka se pokusil zneškodnit duchapřítomný host kavárny jménem James Shaw Jr. Byl to právě on, kdo se nebojácně vrhnul ke střelci a sebral mu zbraň. Útočník však i přes snahy Jamese Shawa z místa činu uprchnul.

Starosta města Nashville prohlásil, že James Shaw je hrdinou města a jeho čin považuje za neuvěřitelný. Sám James je ale o poznání skromnější. Pro americká média uvedl, že se chtěl prostě jen zachránit.

„Udělal jsem to především proto, abych se zachránil. Ano zachránil jsem tak i jiné lidi, ale nechci, aby si teď lidé mysleli, že jsem nějaký Terminátor nebo Superman,“ řekl na tiskové konferenci James.

 

 

Sám odvážný James řekl, že nejprve slyšel výstřely a viděl lidi, jak utíkají a schovávají se před nekontrolovatelnou střelbou. On sám se schoval na toaletách kavárny, ale útočník začal střílet i tímto směrem a Jamese lehce zranil.

Poté střelba ustála. A právě v momentě, kdy se Travis Reinking zabýval svou zbraní, James se na útočníka vrhnul. Vytrhl mu pistoli, hodil střelce na stůl a poté ho vyhnal pryč z kavárny.

Kromě starosty ocenil jeho hrdinský čin také generální ředitel Waffle House Walth Ehmer. „V životě se s hrdiny příliš často nesetkám, ale Vy jste můj hrdina,“ řekl Jamesovi.

Útočník je stále na útěku

Po střelbě v kavárně je Travis Reinking stále na útěku a policie po něm zatím marně pátrá. Naposledy byl podle policie spatřen v neděli v lese nedaleko svého domu. Na sobě měl jen černé kalhoty. Vyšetřovatelům případu zatím není znám motiv útočníka.

Střelba v kavárně

Střelba u amerického Nashvillu: Nahý střelec zabil v kavárně čtyři lidi, další čtyři hosty zranil

Není to poprvé, co se policie o Reinkinga zajímá. Loni byl zadržen v zakázaném pásmu u Bílého domu, kde se pohyboval, protože chtěl mluvit s prezidentem Donaldem Trumpem. Po tomto incidentu mu bylo odebráno právo držet střelné zbraně.

Útočník má podle policie trpět psychickými problémy.

reklama

reklama