Násilí v ruských školách: Chlapec vytáhl na spolužáky a učitelku sekeru

V ruské škole ve vesničce Sosnovyj Bor nedaleko hranice s Mongolskem v pátek ráno napadl žák své spolužáky a učitelku nožem a sekerou. Pět dětí a učitelka skončili se zraněními v nemocnici. Během tohoto týdne jde v Rusku už o několikátý útok v ve škole. O případu informoval server RT.
Žák napadl sekerou své spolužáky
Žák napadl sekerou své spolužáky
AP

reklama

Celý incident se odehrál v pátek ráno, když chlapec se sekyrou a nožem v rukách vtrhl do tamní školy. Nejprve hodil zápalnou láhev po učitelce ruského jazyka a literatury a poté se začal ohánět sekerou a nožem po svých spolužácích. Zranil pět dětí ve věku 13 let, z toho dvě jsou ve velmi vážném stavu. Útočník se posléze sám pokusil o sebevraždu.

Jak je možné, že dítě bez problémů dostane nebezpečné zbraně na školní půdu? I to v tuto chvíli vyšetřuje policie, která na místo neštěstí přijela spolu s vojáky, hasiči a záchrannou službou. Podle policie je možné, že měl útočník ještě dva komplice, po kterých policejní jednotky intenzivně pátrají.

Proč hrůzný čin chlapec spáchal, zatím není známo, ale tamní úřady spekulují o možné souvislosti s dalšími mladými útočníky na školách v celém Rusku. Ti spolu komunikují přes sociální sítě, kde napadení plánují.

Případ z vesničky Sosnovyj Bor není ani zdaleka jediným, který v posledních dnech otřásl Ruskem. Ve středu ve škole v obci Smolnoje bodl sedmnáctiletý teenager o rok mladšího spolužáka. Ve čtvrtek zase před hodinou tělocviku postřelil na záchodě teenager třetího ročníku střední školy prváka. Známý je také případ zadrženého studenta, u něhož bylo nalezeno několik nožů, ale také lahev s benzínem.

V Rusku se počet případů, ve kterých hrají hlavní roli nezletilí, razantně zvýšil. Jen během tohoto školního roku bylo hlášeno sedm podobných případů, z nichž dva skončili smrtí. 

reklama

reklama