Násilníci z Rimini dopadeni. Šéf gangu chtěl prchnout do Francie

Italská policie zveřejnila totožnost šéfa gangu, který na pláži v Rimini hromadně a opakovaně znásilnil šestadvacetiletou Polku. Gerán Butungu z Konga měl v Itálii platný pobyt do roku 2018. Teď by o něj a jeho kumpány stálo Polsko.
4. 9. 2017 ZPRÁVY: ITÁLIE: NÁSILNÍCI Z RIMINI DOPADENI, ŠÉF GANGU CHTĚL PRCHNOUT DO FRANCIE!
4. 9. 2017 ZPRÁVY: ITÁLIE: NÁSILNÍCI Z RIMINI DOPADENI, ŠÉF GANGU CHTĚL PRCHNOUT DO FRANCIE!

reklama

Násilník měl vést čtyřčlennou skupinu, která předminulý týden brutálně napadla a znásilnila turistku z Polska a peruánského transexuála. Vše se odehrálo v italském Rimini.

„Jsme rádi, že chytili toho, kdo tomu velel. To on má na svědomí pár z Polska. Byli jsme nervózní, když jsme věděli, že je někde venku. Teď jsme si oddechli,“ popsal pocit úlevy jeden z obyvatel Rimini. „Ať se stydí! Kdyby udělali něco takového mojí dceři, tak bych je zabila. Doufám, že dostanou co proto,“ dodala jiná žena.

Italští policisté vyšetřují brutální útok na polský pár v Rimini

Dva mladí Maročané se přiznali ke skupinovému znásilnění Polky v Rimini

Zbývající tři násilníci ve věku od 15 do 17 let, dva bratři původem z Maroka a mladistvý Nigerijec, se k činu přiznali. Batunga teď vyslýchá policie.

Muž měl v Itálii v roce 2015 žádat o azyl a úřady mu vyhověly. Pobyt měl platný až do roku 2018. Spolu se svými komplici byl navíc registrovaný v organizaci Freedom, sdružující uprchlíky. Tu ale čtveřice před dvěma měsíci opustila a od té doby nikdo nevěděl, kde se nachází.

Polsko nyní vede své vlastní vyšetřování případu a bude po italských úřadech požadovat vydání všech čtyř útočníků. V pondělí to uvedl náměstek polského ministra spravedlnosti Patryk Jaki. Italové se k tomuto požadavku polské strany zatím nevyjádřili. 

Italské Rimini se potýká s nárůstem kriminality

V Rimini není bezpečno, varuje italský novinář v souvislosti s brutálním útokem na polský pár

reklama

reklama