Násilný Halloween v Paříži: Policie zatkla přes 100 lidí

Gangy maskovaných lidí v Paříži se o halloweenské noci zřejmě inspirovaly hororovým filmem Očista. Výtržníci totiž vytáhli do ulic, kde páchali trestné činy. Policie zadržela přes sto lidí. O násilnostech informoval server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

V noční můru se ve Francii změnil večer, kdy se lidé vyznávající anglosaský lidový svátek převlékají do kostýmů a oslavují s přáteli. Skupiny násilníků Halloween použily ale k tomu, aby na předměstí Paříže páchaly trestné činy. Inspirovaly se filmem, ve kterém v budoucnosti vláda povolí jeden den, kdy každý může dělat co chce, takže většina lidí například zabíjí své nepřátele a nikdo jim v tom nebrání.

Horor nezažili jenom obyvatelé Paříže. Hlášení o nepokojích přišla i z Lyonu nebo města Nantes. Ulicemi se rozléhaly hlasité výbuchy zábavní pyrotechniky a členové gangů pak stavěli z popelnic a kontejnerů barikády, keré zapalovali. Celá akce se na sociálních sítích šíříla pod heslem „purge“, česky očista.

Na některých videích, které sdíleli svědci na Twitteru, jde vidět, jak skupina výtřžníků například rozbíjí sklo na zastávce hromadné dopravy, nebo jak hází petardy na tramvaj, která radši před násilníky ujíždí.

Na dalším videu zase svědek natočil několik pachatelů, kteří naběhli do ulice mezi lidi a začali na ně házet petardy nebo dýmovnice. Všichni ve strachu pak před skupinou agresorů utíkají. 

Rozdíl mezi filmem a skutečností je to, že ve snímku jsou všechny záchranné složky mimo provoz a na policii se tedy oběti ani nedovolají. Ve Francii ale s podobnou akcí mají už zkušenost do terénu tak vyslali 15 tisíc policistů. Na začátku týdne dokonce policie zadržela19 letého mladíka, který se akce chtěl zůčastnit také. Policie ho dopadla na základě příspěvku na síti Snapchat. Mladík pak později uvedl, že šlo o vtip, ale policisté ho přesto zatkli.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!