Návrat do práce po dovolené? Žádný problém!

Velká část zaměstnanců se vrátila nebo zakrátko vrátí do své práce z dovolené. Odpočinout si od každodenního rytmu povinností je důležité, ale naskočení zpět do pracovního procesu? To bývá často obtížné. Poslední dny dovolené tak pro někoho znamenají velký stres. Místo posledních klidných chvil a načerpání energie už velká část lidí přemýšlí, kolik nepřečtených e-mailů v práci má, co všechno se dělo v jejich nepřítomnosti a co všechno budou muset po návratu udělat. Nezoufejte, máme pár tipů, se kterými návrat proběhne hladce.
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Instagram/@bottom.line.up.front
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Každá dovolená musí být správně naplánována. Před volnem je důležité myslet zároveň na svůj návrat a na to, jak ho zvládnout. Není nic horšího než během dvou týdnů načerpat novou energii do práce a hned první den po návratu ji vyčerpat. Když uděláte pár základních opatření a na svůj návrat se připravíte, do práce se vám hned půjde lépe.

‚‚Obecně je dovolená velice důležitá pro regeneraci organismu, načerpání nových sil. Ve většině případů lze tedy předpokládat, že po dovolené bude váš výkon vyšší. Záleží ale i na tom, jak moc nás naše práce těší, jak moc nebo málo jsme k práci motivováni, jaká byla naše dovolená. Pokud jsme v práci nešťastní, nebaví nás, nebo nám nedává smysl, pak nám pomyslné baterie nenabije ani dovolená snů,“ popisuje návrat do pracovního procesu psychoterapeut vzdělávací společnosti MgC Group Marek Zeman.

Stres na dovolené i po ní je prostě problém.

Skončila dovolená a vy jste zase ve stresu? Snadná pomoc

Ideální je udělat si seznam povinností před odjezdem. Zkuste si vymezit ještě jednu hodinu na to, abyste si naplánovali věci, které momentálně řešíte a v jakém jsou stádiu. V práci je dobré nezačínat hned tím nejnáročnějším. Lze se věnovat likvidaci jednorázových restů, něčemu, co se sice za tu dobu nahromadilo, ale co lze zvládnout a co má jasně vymezený začátek a konec, například vyřízení korespondence. Není totiž dobré se od práce odstřihnout bez jediné poznámky.

A rada na závěr - váš nadřízený ví, že už jste zpátky a pracujete? Není to nutné. Nějakou chvíli svůj návrat nezveřejňujte, získáte tím čas v klidu vše dohonit a dostat se do normálního režimu bez zbytečného tlaku. Postačí jeden den.

Reklama
Reklama