Návštěvníci festivalu dál v Karlových Varech plní nemocnici. Na kapačkách skončila i reportérka TopStaru

Karlovarský filmový festival, jak se zdá, bude mít v letošním roce co dělat se zdravotními potížemi návštěvníků. Zatímco ještě v pondělí se zdálo, že bolesti břicha, zvracení a průjem potrápí pouze zaměstnance a návštěvníky jedno ze stánků, dnes je situace o něco komplikovanější. V nemocnici totiž končí i novináři a hosté ubytování v nejlepších hotelech.
Nemocnice Karlovy Vary a reportérka Top Staru Lenka Špillarová
Nemocnice Karlovy Vary a reportérka Top Staru Lenka Špillarová
Prima FTV

reklama

Karlovarský festival má v letošním roce poněkud hořkosladkou pachuť.  Ještě před jeho začátkem se musel vyrovnat s odchodem generálního partnera a hledat za něj náhradu. I přes tyto obtíže se ale vše podařilo a v pátek s velkou pompou mohl začít jeho 53. ročník. Každopádně, další problém na sebe nenechal dlouho čekat.

Už v noci ze soboty na neděli museli v karlovarské nemocnici ošetřit zhruba 40 lidí z řad návštěvníků a zaměstnanců festivalu kvůli závažným střevním obtížím. Zdrojem nákazy měla být údajně užitková voda, kterou v jednom ze stánku personál používal. I přesto, že hygienici provedli ve stáncích kontroly, nebylo možné provést rozbor vody. Jenže nemocnice stále přijímá se stejnými potížemi další a další pacienty.

KVIFF

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018: Kdo, kde, kdy, s kým a proč. Víme vše!

Na kapáčkách skončila i reportérka TopStaru

Na urgentním příjmu skončila i reportérka TopStaru Lenka Špillarová. „Kolem desáté hodin večer mi začalo být špatně, tak jsem dotočila reportáž a šla jsem si lehnout na pokoj. Do čtyř do rána jsem pak byla v podstatě jen na toaletě. Nedokázala jsem v sobě udržet ani doušek čaje,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima.

Nakonec skončila v nemocnici na kapačkách. Navíc zvracet začal i střihač ze štábu TopStaru. A rozhodně nejsou jediní. Jen během jejího přijmu, museli být totiž hospitalizování další tři lidé. Dva z nich jsou hosté karlovarského hotelu Pupp.

KVIFF 2018

Kdo se letos objeví na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech? Hvězda filmu Vykoupení z věznice Shawshank!

Pořadatelé: Stánky jsou zásobovány pitnou vodou

Případem se zabývá Krajská hygienická stanice Karlovy Vary. Podle její mluvčí Michaely Zajíčkové hygienici provedli kontroly ve stáncích a zřejmě ještě budou situaci zkoumat. Protože byl víkend, nebyla k dispozici laboratoř na rozbor vody. Pravděpodobně ale šlo o některý druh bakterií, které mohly způsobit závažné střevní potíže.

Mluvčí festivalu Uljana Donátová už v pondělí novinářům uvedla, že ví o onemocnění zaměstnanců některých provozů. Nebylo ale jasné, co přesně bylo zdrojem nákazy. „Hygienici provedli několik šetření, ale zatím nemáme výsledky,“ upřesnila. Produkční festivalu Petr Lintimer pak doplnil, že stánky jsou zásobovány běžnou pitnou vodou.

Situaci v Kalových Varech pro vás sledujeme.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!