Názory bez cenzury: Bezpečnostní opatření na úřadech – je těžké propašovat podomácku vyrobenou výbušninu?

Včera v podvečer otřásl budovou rýmařovského městského úřadu výbuch. V budově tou dobou měli být tři lidé, nikdo z nich ale naštěstí nebyl zraněn. Policie už měla v souvislosti s výbuchem zadržet jednoho podezřelého. Co vlastně vede člověka k tomu, že se pokusí odpálit budovu městského úřadu? Stalo se něco takového poprvé? A jaká bezpečnostní opatření vlastně budovy, kde se lidé scházejí, mají? Téma pro dnešní Názory bez cenzury.
Je těžké propašovat podomácku vyrobenou výbušninu?
Prima FTV

reklama

Je psychicky zdravý člověk schopen něco podobného udělat? Popřípadě, dá se odhadnout, čím mohl pachatel z Rýmařova trpět? „Pravděpodobně se jedná o člověka drogově závislého a tito lidé ve stavu abstinence nebo i stavu intoxikace jsou schopni čehokoliv, de facto skoro jakéhokoliv trestného činu. Většinou v zájmu opatřit si peníze pro sehnání další dávky. Zde byla zřejmě z nějakých bludných motivů snaha pomstít se celému světu, vrchnosti i úřadům. Je to hluboce narušený člověk, který vyžaduje dlouhodobou léčbu. V podstatě drogová závislost je vážnou duševní chorobou,“ říká psychiatrička Džamila Stehlíková.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete zasílat informace, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!