Názory bez cenzury: Děti jako největší hrozba pro životní prostředí?

Německá autorka Verena Brunschweigerová tvrdí, že dítě je to nejhorší, co můžete životnímu prostředí provést. Ale jak to vidí odborníci u nás? Na to jsme se zeptali našich hostů - poslance Patrika Nachera (za ANO), ředitelky Centra pro dopravu a energetiku Anny Kárníkové, ředitele CENIA Miroslava Havránka a ředitelky České ženské lobby Hany Stelzerové.
Děti jako největší hrozba pro životní prostředí?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Každý má právo se rozhodnout, jestli chce mít děti, nebo nechce mít děti. Komentovat to ale tímto způsobem, že dítě je jakousi ekologickou zátěží, mi přijde neuvěřitelný. Řekl bych, že kdyby to nebyla aktivistka a řekl to kdokoliv jiný, tak by byl obviněn z fašismu," nechal se slyšet poslanec Patrik Nacher. Podle něj je to naprosto absurdní a sobecké, že někdo, kdo se sám narodí, nedá možnost se narodit někomu dalšímu. 

Ale nejen o tom byly dnešní Názory bez cenzury. Pokud vás zajímá, co je například pro naši ekologii z hlediska péče o děti nejškodlivější a jaký názor mají na výrok německé autorky další dnešní hosté, podívejte se na celý díl v úvodním videu! Zároveň nám můžete poslat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama