Názory bez cenzury: Hrozí Evropě další imigrační vlna?

Mají se po útoku na Novém Zélandu muslimské komunity bát o své bezpečí? A může se podobný útok stát i v České republice? Co udělat proto, abychom nežili ve strachu? A další téma: Jaký je aktuální vývoj migrace směrem do Evropy? Mohla by se opakovat situace z roku 2015, kdy byla migrační vlna nejsilnější? O tom všem byly dnešní Názory bez cenzury!
Hrozí Evropě další imigrační vlna?
Prima FTV

reklama

Hrozí Evropě další imigrační vlna? „V Súdánu, podobně jako v dalších zemích Afriky a Blízkého východu, většina obyvatelstva sedí na kufrech a těší se na příležitost, až bude moci emigrovat do Evropy. Což je někdy ve stádiu reálných příprav, někdy je to jenom jakási idea. Ale chtěli by se do Evropy dostat jakýmkoliv způsobem. Čerpám z toho, že se pohybuji v reálném prostředí a většina lidí, se kterými se bavím, se vyptává, jak by se mohli dostat do Evropy, jak by se jim tam žilo, a řada z nich zná nějaké své příbuzné, co už v Evropě jsou a to je podle mě hlavní faktor, proč by se chtěli dostat za nimi,“ říká Petr Pelikán, orientalista a honorární konzul Súdánu.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video. Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!