Názory bez cenzury: Jak bojovat proti šmejdům po telefonu?

Také už jste dospěli do fáze, kdy máte strach zvednout telefon, když se na displeji objeví číslo, které nemáte uložené? Za takovým číslem se totiž může skrývat firma, která vám bude chtít nabídnout své služby. A stačí, abyste jim ve správný čas řekli ANO a máte problém. Právě souhlas po telefonu totiž stačí k uzavření smlouvy. Odstoupit se od ní už ale tak lehce nedá. Jak bojovat proti šmejdům po telefonu? O tom jsme diskutovali v dnešních Názorech bez cenzury.
Jak bojovat proti šmejdům po telefonu?
Prima FTV

reklama

Vláda připravuje změny týkající se nekalých praktik tzv. šmejdů. Co se tedy chystá? „Myslím si, že občané a především senioři a seniorky by se mohli těšit na to, že ta ochrana bude vyšší a ta změna, která se chystá, která by měla platit od 1. července 2021, je jednoduchá. Nebude zkrátka stačit vylákat po telefonu to ano, ale ta smlouva vznikne, až písemně podepíšete nabídku a nebo textovou zprávou potvrdíte nabídku, kterou jste uslyšel. Toto bude muset být u obchodníka zaznamenáno a vy se budete moci bránit. To znamená, že nebudete odkázání na složité odstupování od smlouvy. Tímto směrem má směřovat změna,“ říká poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD).

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video. Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!