Názory bez cenzury: Jaká je příčina požáru pařížské katedrály Notre-Dame?

Pařížskou katedrálu Notre-Dame zachvátily plameny. Hasiči s ohněm bojovali celou noc. Jedna z nejvýznamnějších památek Evropy je značně poničená a v současnosti se tak mluví o tom, jak velké škody jsou a jakým způsobem bude probíhat její obnova. Je tady ale spousta dalších otázek: Proč začalo hořet? Byla stavba dostatečně zabezpečena proti požáru? A co památky u nás? Téma pro Názory bez cenzury.
Jaká je příčina požáru pařížské katedrály Notre-Dame?
Prima FTV

reklama

„Když my jsme vyšli, tak policejní auta stála před katedrálou, nicméně nemuselo to být nutně v návaznosti na tuhle událost. Nicméně v prvních minutách okamžitě tam začaly najíždět vozy záchranných složek. My jsme, což nás překvapilo, viděli více policejních vozů než hasičských. Opravdu, jelo tam několik desítek policejních vozů a hasičských vozů jsme viděli pouze několik jednotek. Když jsme požár pozorovali my, to vypadalo, jako kdyby hasiči objekt vůbec nehasili, protože směrem ke střeše nestříkaly žádné proudy vody,“ říká přímý svědek události Martin Koťátko.

Zajímá vás toto téma více? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama