Názory bez cenzury: Jeden muž a jedna žena, kteří spolu mají dítě, to je základ rodiny, říká Jana Jochová, předsedkyně Aliance pro rodinu. Mají tedy homosexuálové právo na sňatek?

Na půdě poslanecké sněmovny se dnes mají projednávat dva návrhy. Zatímco jeden z nich chce uzákonit sňatky homosexuálů a chce jim umožnit například i adopci dětí, ten druhý chce v ústavě ukotvit manželství jako svazek muže a ženy. Jaký na to mají názor dnešní hosté?
Mají homosexuálové právo na sňatek?

reklama

„Rodina je asi společenství lidí, kteří se o sebe starají v dobrém, ve zlém, poskytují si nějaké emoční zázemí, podporu. A v podstatě mají se rádi, řekla bych, bezpodmínečně,“ říká Adéla Horáková za iniciativu Jsme fér.

Jiný názor na to má Marek Benda, poslanec za ODS: „To je prostě biologické prostředí. A to samozřejmě ta vícegenerační rodina, kde někde jsou rodiče, pak jsou to prarodiče, pak jsou děti. To je základ rodiny. Od slova rodit je mimochodem tedy rodina a rodič. Takže vytvářet nějaký pocit, že to je společenství lidí, kteří se mají rádi… Rádi se můžeme mít třeba ve třídě, možná i bezpodmínečně, ale nutně z toho nevzniká rodina,“ prohlásil v dnešních Názorech bez cenzury. 

Chcete vědět víc? Pusťte si úvodní video! Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!