Názory bez cenzury: Jsme blízko k objevení léku na rakovinu?

Statistika hovoří jasně. Téměř každý třetí Čech za svůj život onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. A čísla stále rostou. Jsme blízko k objevení léku, který by definitivně dokázal vyléčit rakovinu? Téma pro dnešní Názory bez cenzury.
Jsme blízko k objevení léku na rakovinu?

reklama

 „Pracujeme na látce, která je známá od padesátých let. Je to přírodní látka, o které se ví, že je účinná proti rakovině, ale také má závažné vedlejší účinky. Proto dosavadní klinické studie skončily neúspěchem – z důvodu toxicity, vážných komplikací v žaludku a zažívacím ústrojí. My jsme se před čtyřmi lety začali pokoušet, společně s kolegy z baltimorské univerzity, tuto látku pozměnit, resp. udělat z ní jinou, která by tuto účinnou látku v nádorech uvolňovala přednostně a tím ušetřila sliznici střev a žaludku,“ říká Pavel Majer, vedoucí skupiny v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.

Nejen o tom byly dnešní Názory bez cenzury. Zajímá vás, podle čeho budou vybírat pacienty na testování? Zda to mohou být i lidé z Česka? Jak by taková léčba rakoviny mohla probíhat? A jak moc by mohla být účinná? To vše se dozvíte v úvodním videu! Zároveň nám můžete posílat náměty, čím bychom se měli zabývat příště.

reklama

reklama